• ZÁŽITKOVÉ CENTRUM VEDY

ZÁŽITKOVÉ CENTRUM VEDY AURELIUM A BRATISLAVSKÝ HRAD

Žiaci 6.A a 6. B sa zúčastnili exkurzie v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave, kde mohli zábavnou experimentálnou formou pomocou exponátov objavovať vedecké poznatky. Oboznámili sa tak s viac ako 100 interaktívnymi exponátmi z rôznych oblastí vedy a techniky so zameraním na fyziku, matematiku, chémiu, elektrotechniku, strojárstvo. Pozornosť venovali aj prírode, kolobehu vody a biologickým skúmaniam preparátov pod mikroskopom.

• Súťaž

Vážení rodičia, milí žiaci,

dávame Vám do pozornosti súťaž pri príležitosti darovania 2% dane z príjmov.

Trieda, ktorá 2% dane z príjmov najviac podporí našu školu, vyhráva.

Ako sa zapojíte?

Odovzdajte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane triednej pani učiteľke, ktorá sa už o všetko postará.
            (Ak odovzdáte originál tlačiva, vytvoríme si kópiu a originál Vám vrátime. Všetky kópie budú po ukončení súťaže skartované.)

Údaje, ktoré potrebujete v tlačive uviesť:
            Obchodné meno alebo názov:Občianske združenie Rodičov a priateľov ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom
            Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:Na Výhone 188/1, 922 21 Moravany nad Váhom
            Právna forma:občianske združenie
            Identifikačné číslo (IČO/SID):42286638

• Florbalové turnaje žiakov

V dňoch 10. a 11. apríla sa odohrali školské florbalové turnaje žiakov.
            Družstvo mladších žiakov v zložení: Baláž Matúš, Buška Matúš, Čavojský Slavomír, Ďurdík Damián, Janega Peter, Koch Richard, Kovalčík Matúš, Páleník Samuel ( všetci 7.A), Mihálik Samuel, Pestún Samuel (obaja 6.A) vyhralo 1. miesto v okrese.
            Oceľ sa kalila v zápasoch v skupine, ktorú chlapci vyhrali bez prehry. Výbornými zákrokmi podržal brankár Slavomír Čavojský a strelecky potiahol Matúš Buška. V semifinále sa blysol hetrikom Samuel Páleník. Po víťazstve 4:0 nad Gymnáziom Pierra de Coubertina v Piešťanoch a vo finálovom zápase rozhodol dvoma gólmi o víťazstve 2:1 nad ZŠ Scherera Piešťany. Treba spomenúť, že Samuel Páleník strelil víťazný gól po krásnej individuálnej akcii v poslednej minúte zápasu približne 40 sekúnd pred koncom, kde najskôr súperovmu obrancovi naznačil strelu forhandom, pričom si ho položil na zem

• Rodičovské združenie

Dňa 18.04.2024 (štvrtok) o 16:00 hod. sa v triedach uskutočnia triedne rodičovské združenia. Triedni učitelia podajú informácie o prospechu a správaní svojich žiakov.

Rada rodičov zasadne o 17:00 hod. v priestoroch školskej jedálne.

Sobota 20. 4. 2024