• PLÁN výchovnej komisie na školský rok 2020/2021

• Výchovná komisia (VK)  je poradný orgán, ktorého cieľom je spolupracovať a pomáhať vedeniu školy, pedagogickým pracovníkom a rodičom pri riešení výchovno-vzdelávacích problémov žiakov. Jej úlohou je posudzovať a riešiť priestupky žiakov proti vnútornému poriadku školy a zároveň aktivizovať žiakov na odstránenie a zmenu svojho nežiaduceho správania. Žiakom dáva možnosť predísť uloženiu negatívnych výchovných opatrení ešte pred klasifikáciou.

Hlavné úlohy výchovnej komisie

• Prevencia sociálno-patologických javov ako sú agresivita, šikanovanie, zanedbávanie školskej dochádzky, týranie v rodine, závislosti.
          • Poradenstvo a pomoc rodičom, žiakom a učiteľom pri riešení výchovno-vzdelávacích, osobných a osobnostných problémov.
          • Upozorňovanie rodičov na nevhodné správanie žiakov, ktoré je v rozpore so školským poriadkom.
          • Upozorňovanie príslušných inštitúcií a orgánov na problémy v rodine (podozrenie na týranie, zanedbávanie školskej dochádzky).
          • Posudzovanie závažného porušovania školského poriadku, prerokúvanie opakovaných výchovných problémov a problémových situácií, navrhovanie riešení a opatrení na odstránenie negatívnych javov riaditeľovi školy a pedagogickej rade.

Členovia VK:

• zástupca vedenia školy,
          • triedny učiteľ,
          • výchovný poradca,
          • zákonný zástupca žiaka,
          • žiak (zvážiť jeho prítomnosť).

Činnosť výchovnej komisie

• Komisia skúma príčiny rôznych negatívnych javov, zhoršenia prospechu alebo správania žiakov a využíva vo svojej práci také formy práce, ktoré umožňujú získanie objektívnych informácií a pomáhajú tak pri skvalitňovaní výchovnej práce školy.
        • Výchovná komisia zasadá na požiadanie vedenia školy, triedneho učiteľa alebo iného člena pedagogického zboru podľa potreby priebežne počas celého školského roka 2020/2021.